преходя́щий• (prexodjáščij)
| masculine | neuter | feminine | plural | ||
|---|---|---|---|---|---|
| nominative | преходя́щий prexodjáščij | преходя́щее prexodjáščeje | преходя́щая prexodjáščaja | преходя́щие prexodjáščije | |
| genitive | преходя́щего prexodjáščevo | преходя́щей prexodjáščej | преходя́щих prexodjáščix | ||
| dative | преходя́щему prexodjáščemu | преходя́щей prexodjáščej | преходя́щим prexodjáščim | ||
| accusative | animate | преходя́щего prexodjáščevo | преходя́щее prexodjáščeje | преходя́щую prexodjáščuju | преходя́щих prexodjáščix |
| inanimate | преходя́щий prexodjáščij | преходя́щие prexodjáščije | |||
| instrumental | преходя́щим prexodjáščim | преходя́щей,преходя́щею prexodjáščej,prexodjáščeju | преходя́щими prexodjáščimi | ||
| prepositional | преходя́щем prexodjáščem | преходя́щей prexodjáščej | преходя́щих prexodjáščix | ||
преходя́щий• (prexodjáščij) (comparative(по)преходя́щееor(по)преходя́щей)
| masculine | neuter | feminine | plural | ||
|---|---|---|---|---|---|
| nominative | преходя́щий prexodjáščij | преходя́щее prexodjáščeje | преходя́щая prexodjáščaja | преходя́щие prexodjáščije | |
| genitive | преходя́щего prexodjáščevo | преходя́щей prexodjáščej | преходя́щих prexodjáščix | ||
| dative | преходя́щему prexodjáščemu | преходя́щей prexodjáščej | преходя́щим prexodjáščim | ||
| accusative | animate | преходя́щего prexodjáščevo | преходя́щее prexodjáščeje | преходя́щую prexodjáščuju | преходя́щих prexodjáščix |
| inanimate | преходя́щий prexodjáščij | преходя́щие prexodjáščije | |||
| instrumental | преходя́щим prexodjáščim | преходя́щей,преходя́щею prexodjáščej,prexodjáščeju | преходя́щими prexodjáščimi | ||
| prepositional | преходя́щем prexodjáščem | преходя́щей prexodjáščej | преходя́щих prexodjáščix | ||
| short form | преходя́щ prexodjášč | преходя́ще prexodjášče | преходя́ща prexodjášča | преходя́щи prexodjášči | |